Консультація Лор лікаря в Харкові

АДЕНОЇДИ лікування Харків PHD.MD.KARCHINSKYI

Утруднення носового дихання протягом тривалого часу? Немає результату від консервативного лікування? Залежність від судинозвужувальних крапель? Часті ГРЗ і отити? Зниження слуху? Відставання вашої дитини в психоемоційному та фізичному розвитку?

Причиною цих симптомів можуть бути аденоїди!

Для вирішення даної проблеми Вам необхідно записатися на прийом до ЛОР лікаря в Харкові.

Вам може допомогти доктор Карчинський Олександр Олександрович, лікар з великим досвідом і професіоналізмом!

У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи лікування аденоїдів, що розрослися, різної форми перебігу та ступеня тяжкості:

1. Консервативне медикаментозне лікування

2. Місцеве безопераційне лікування з використанням мікроревізійной техніки під контролем ендоскопа

3. Внутришньоносові ін'єкції

4. Хірургічне лікування аденоїдів:

• Холодова аденотомія;
• Лазерна аденотомія - видалення аденоїдних вегетацій;
• Радіохвильова аденотомія;

5. Комбіноване лікування аденоїдита.

Завжди будемо раді Вам допомогти відновити повноцінне носове дихання!

З повагою,
Лік. Карчинський О.О. 

Аденоїди, діагностика і лікування в Харкові!

Найчастішими захворюваннями системи ЛОР-органів у дошкільнят і дітей віком початкової школи фахівці відзначають гіпертрофію глоткової мигдалини і хронічні аденоїди. Причина цього - анатомічні відмінні риси розміщення глоткової мигдалини і деякі фізіологічні особливості.

Що таке аденоїди і звідки вони беруться

У малюків, які тільки з'явилися на світ, є в наявності всі мигдалини, проте вони знаходяться в нерозвиненому стані. Мигдалики починають розвиватися у віці 5 місяців, глоткові - місяцем пізніше, тобто в 6.

Глоткові мигдалини відносяться до так званих віддаленим від центру органам системи імунітету, які призначені для надання слизовій оболонці носа і навколоносовим пазухам імунокомпетентних клітин, а також для контролю імунної відповіді.

Аденоїдні вегетації (носоглоточная мигдалина) - це лімфоїдна тканина в звіді носоглотки. Вона є у всіх без винятку дітей і є периферичним органом імунної системи, Головною функцією даного анатомічного утворення є боротьба з проникаючими в організм дитини бактеріями або вірусами. Головна її відмінність від інших мигдалин - поверхня покрита особливим епітелієм, який продукує слиз.

У багатьох дітей, має місце фізіологічне збільшення аденоїдної тканини, як природний процес відповіді і дозрівання імунної системи у відповідь на вплив факторів зовнішнього середовища. Серед яких, природно можуть бути безліч вірусів, бактерій і грибів, пилові частинки, токсини, тощо. При цьому, не у всіх дітей цей процес має явну клінічну симптоматику, тому що у здорового малюка ці процеси збалансовані і протікають приховано під маскою природного правильного росту і розвитку! Але також є та група дітей, яка має більш виражену клінічну картину, в силу присутності багатьох чинників, що провокують і потенціюють не адекватну імунологічну відповідь, яка може призводити до надмірної гіпертрофії лімфоїдної тканини. Серед яких в першу чергу реагує глоткова і піднебінні мигдалики.

При цьому пік гіпертрофії аденоїдної тканини припадає саме на вік 3-7 років. Потім лімфоїдна тканина поступово редукується у віці 10-12 років. Однак бувають випадки, коли збільшені мигдалини бувають і у дітей у віці до 1 року. У свою чергу, розвиток лімфаденоїдних утворень в зворотному напрямку відбувається дуже повільно, через зменшення лімфоїдних фолікулів і зростання сполучної тканини цей процес відбувається, коли дитині виповнюється 10-14 років. До 17 років нерідко залишаються лише фрагменти тканини, у здорових же дорослих людей аденоїдна тканина відсутня.

Глоткові мигдалини - це фізіологічний інструмент імунної системи, який в основному притаманний дітям!

Причини патологічного збільшення аденоїдів:

  • постійні інфекції вірусного походження (герпесвіруси, вірус Епштейна-Барра, аденовіруси, тощо);
  • порушення нормальної роботи слизових оболонок носоглотки (причинами цього можуть бути проблеми, пов'язані з хворобами шлунково-кишкового тракту, некоректно підібрані антибіотики, тощо);
  • підвищений рівень забруднення хвороботворної і умовно-хвороботворної флори (в основному завдяки тривалому перебуванню в великих колективних групах, де знаходиться багато хворих на туберкульоз людей);
  • некоректно призначені курси лікування хвороб респіраторного тракту (в першу чергу, лікування імуностимуляторами в ситуаціях, коли в них не було необхідності);
  • існування імунного діатезу (лімфатичного, атопічного, аутоімунного);
  • алергічний аденоїдит (властивий дітям з алергічним ринітом - АР).

Гіпертрофію аденоїдних тканини прийнято ділити на декілька ступенів у залежності від обсягу їх розростання:

  • Перша, при якій тканина перекриває лише третину хоан і сошника. Це не перешкоджає вільному диханню дитини в денний час, але вночі, коли вона приймає горизонтальне положення, дихати стає складніше.
  • Друга - перекриття половини. Навіть вдень діти дихають важко, вночі з'являється хропіння.
  • Третя - аденоїди практично повністю перекривають дихальні шляхи. Дитина дихає ротом, дихання утруднене.

Клінічні прояви

Запалення аденоїдної тканини називається аденоїдит. Перебіг його буває гострим, підгострим і хронічним. Торкнемося коротко основних симптомів, на які варто звертати увагу батькам:

1. Тривалий або безперервний нежить у дітей, який практично нічим не вдається вилікувати, закладеність носа, проблеми з вільним диханням носом.

2. Переважне дихання через рот. Обумовлено утрудненим носовим диханням. Ступінь утруднення безпосередньо залежить від ступеня гіпертрофії аденоїдної тканини. Часто з'являється гугнявість. При тривалому перебігу хронічного аденоїдита і диханні через рот, можлива зміна лицьового скелета, що в подальшому проявляється стійким порушенням вимови мови.

3. Проблеми зі сном: в зв'язку з закладенням носа малюк змушений дихати під час сну відкритим ротом, іноді навіть хропе. Через це дитина спить неспокійно, прокидається кілька разів за ніч, важко засинає знову.

4. Нічне хропіння, неспокійний сон.

5. Ранковий кашель, обумовлений поперхівання слизом, що стікає з носоглотки за ніч.

6. Зниження слуху, рецидивні отити через механічну обтурацію слухових труб аденоїдними вегетаціями. При цьому гіпертрофія може бути і 1-2 ступеня, при розташуванні аденоїдів біля отворів слухових труб, які відповідають за вентиляцію середнього вуха через слухову трубу. Дитина починає постійно перепитувати або дивитися мультики занадто голосно.

7. Швидка втомлюваність, апатія. Обумовлені постійним кисневим голодуванням головного мозку, особливо при хронічному аденоїдиті. Можливо відставання від однолітків у розумовому та фізичному розвитку.

8. Риносинусит може стати наслідком аденоїдів: через великі розміри вони погіршують кровообіг слизової оболонки носа, внаслідок чого виникає безперервний нежить, а в подальшому запальні процеси придаткових пазух носа.

9. Формування так званого обличча за типом аденоїдного.

10. Проблеми з розвитком грудної клітини, про яку говорять «куряча».

11. Більш пізніми, але неминучими, наслідками стають зменшення концентрації уваги, зниження обсягів запам'ятовування, неуважність, забудькуватість і періодичні головні болі. Як результат, знижується успішність дітей.

12. Також не менш важливим є почастішання епізодів ГРЗ (гострий тонзиліт, ларингіт, трахеїт, бронхіт), які значно погіршують перебіг хвороби, адже дитина дихає виключно ротом, вдихає в недостатній мірі очищене прохолодне повітря.

Методи дослідження аденоїдних вегетацій

У звичайному стані без додаткових оптичних пристроїв цю мигдалину побачити неможливо. Існує ряд досліджень, які допомагають встановити ступінь аденоїдних вегетацій: пальцеве дослідження, задня риноскопія дзеркалом, рентгенографія носоглотки, ендоскопія носоглотки, тривимірне рентгенологічне дослідження або КТ носоглотки.

Найбільш сучасними методами на сьогоднішній день є:

  • ендоскопія носоглотки і порожнини носа. Процедура виконується в нашій клініці під місцевою анестезією на прийомі ЛОР лікаря. Повністю безболісна, дозволяє оцінити не тільки ступінь аденоїдних вегетацій, але і характер запалення, стан гирл слухових труб, а також оглянути задні відділи порожнини носа.
  • тривимірне рентгенологічне дослідження / КТ носоглотки. Методи по інформативності значно перевершують звичайний рентген носоглотки, так як дозволяють визначити не тільки розмір, але і співвідношення аденоїдних вегетацій до решти структур носоглотки (гирла слухових труб, хоани, тощо). Променеве навантаження практично в 3 рази менше (0,009м3в), а тривалість дослідження не більше 2 хв.

Лікування аденоїдита
Лікування аденоїдита прийнято розділяти на консервативне та оперативне. Консервативне лікування вимагає від батьків, в першу чергу, великого терпіння (треба навчити малюка правильно ссякатися, проводити з ним туалет порожнини носа іноді кілька разів на день!), Відвідування процедур (промивання носа ЛОР лікарем, фізіолікування, тощо), Чіткого виконання всіх призначень лікаря. Це далеко не швидкий процес, але якщо батьки і лікар заодно, і діють згуртованою командою, то результат не змушує себе чекати! Але бувають випадки, коли консервативне лікування неефективне, тоді лікар приймає рішення про оперативне втручання, і не завжди це залежить тільки від ступеня аденоїдів. Найчастіше показаннями до оперативного лікування є: повна відсутність носового дихання, рецидивуючі отити (тубоотити), нічне апное, стійке зниження слуху.

Хочемо розвіяти деякі помилкові твердження, з якими батьки часто стикаються:

Якщо вони беруть участь в імунній відповіді, навіщо їх видаляти?

Дійсно, аденоїдна тканина є частиною лімфоїдного кільця глотки, як було сказано вище, але тільки частиною! Тут важливо оцінювати співвідношення шкоди і користі для організму. У разі хронічного аденоїдита сама мигдалина стає місцем проживання і розмноження патогенних мікроорганізмів, що явно не приносить користі дитині, а часті загострення призводять до збільшення аденоїдної тканини в розмірі, викликаючи паралельно захворювання вух, з подальшим стійким зниженням слуху.

Якщо їх видалити - вони виростуть заново?

На даному етапі розвитку медицини ця думка є помилковою. Операція аденотомія виконується під загальним наркозом, з використанням ендоскопічної техніки. Сучасне оснащення дозволяє видаляти аденоїдну тканину повністю під візуальним контролем, тим самим гарантуючи відсутність рецидивів. При аденотомії під місцевою анестезією, яка виконувалася раніше повсюдно, дійсно високий ризик повторних аденотомій, так як найчастіше частина мигдалини не видаляється з першого разу, що і викликає рецидив.

Чи можна нічого не робити, і дитина сама «переросте» аденоїди?

Аденоїдит може бути вилікуваний препаратами, стимулюючими імунітет.
Батьки вважають, що, якщо дитина схильна до частих хвороб - це значить, що у неї дуже слабкий імунітет, а лікування імуностимуляторами допоможе їй одужувати швидше. При цьому, збільшені розміри глоткової мигдалини є ознакою імунітету, який добре працює, а стимулювання невластивих захисних сил дитячого організму при фізіологічній роботі імунної системи може спровокувати несподівані наслідки.

Негативні результати можуть відбутися також і від тривалого очікування, що аденоїди можуть зменшитися самостійно після досягнення дитиною віку 10-13 років. Але не варто забувати, що постійна відсутність дихання носом, причиною якого є гіпертрофія глоткової мигдалини, може стати причиною багатьох невідворотніх аспектів - формування обличча за типом аденоїдного, хронічні запальні процеси в порожнині носа і навколоносових синусах, навіть проблеми з засвоєнням інформації під час навчання і багато іншого.

І тому особливість і тривалість терапії визначає виключно ЛОР, виходячи з індивідуальних особливостей дитини, після детального огляду, консультації та проведення діагностики.

На сьогоднішній день розроблено і впроваджено в активну лікарську практику ряд принципово нових консервативних методик лікування гіпертрофії глоткової мигдалини і її запальних процесів, однак аденотомія залишається найпоширенішою методикою втручань в дитячій ЛОР-хірургії.

Однак слід пам'ятати, що аденотомію необхідно здійснювати виключно за умови конкретно визначених показників:

  • обструктивні показники - апное сну і безперервне дихання виключно ротом;
  • часті отити у дітей молодшого дошкільного віку;
  • риносинусити, що виникають зі стабільною періодичністю;
  • відсутність видимого результату від постійного консервативного лікування.

Профілактика аденоїдів

Весь спектр рекомендацій щодо профілактичних дій, щоб уникнути появи аденоїдів повинен бути призначений для зміцнення імунітету дитини в боротьбі з вірусними захворюваннями.

Тому повторимо відомі всім правила:

  • важливо підтримувати розпорядок дня малюка, давати йому час для відпочинку;
  • постійно проводити вологе прибирання в кімнаті, де живе малюк, провітрювати приміщення;
  • дитина повинна харчуватися так, щоб в раціон входили молоко і страви, приготовані з ним, м'ясні і рибні страви, свіжі овочі і фрукти, а ось солодощі і жирну їжу краще обмежити до мінімуму;
  • максимальний період часу потрібно проводити на свіжому повітрі, щоб дитина загартовувалася;
  • малюка обов'язково потрібно одягати відповідно до погодних умов;
  • потрібно невідкладно лікувати інфекційні хвороби, не допускаючи їх перетікання в хронічний стан.

Ті, хто вважає, що нежить дитини - це «звичайні соплі, які і самі пройдуть», стикаються найчастіше в подальшому з ускладненим перебігом аденоїдної гіпертрофії.

У разі, коли дитина має проблеми з аденоїдами, в першу чергу, потрібно звертатися за консультацією до отоларинголога. Нехай Ваші діти завжди дихають вільно і залишаються здоровими!

Якщо вам потрібна ЛОР консультація чи лікування цього захворювання, вам необхідно зв'язатися з нами

по телефону, або через соціальні контакти, які вказані на сайті!

НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ ЦЕ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ОТОЛАРИНГОЛОГА В "DOCTOR ENT"!

Почніть дихати вільно!

Лор лікар в Харкові.

Doctor ENT 2023


 

ДОДАЙТЕ ВІДГУКИ чи КОМЕНТАРІ

Коментарі  

0 # Кирилл 26.09.2023, 16:31
Чудовий лікар. Все чітко та по ділу. Потрапив би до нього раніше – заощадив би купу часу, нервів та грошей.
Відповісти
+1 # Олена Г 08.04.2023, 10:45
Хочу висловити Олександру Олександровичу величезну подяку за проведену операцію дитині!
Звернулися із питанням утрудненого дихання. Був поставлений діагноз аденоїди III стадії. Олександр Олександрович докладно розповів про все, що необхідно робити до операції та досить швидко підготувалися до неї. На зв'язку з нами лікар був постійно. Операція пройшла чудово, навіть дитина досі згадує Олександра Олександровича з позитивними емоціями!)) і що ще приємно здивувало - лікар сам дзвонив і цікавився самопочуттям дитини після операції ще протягом тижня до планового огляду!
Зараз минуло 10 днів після операції, дитина чудово дихає носиком, додержуємося виписаного післяопераційного лікування і бачу зміни тільки на краще!
Дякуємо Вам, Олександре Олександровичу за таке тепле ставлення і за професіоналізм!
Відповісти
+2 # Олександр 08.04.2023, 10:23
Звернувся до доктора Олександра Олександровича з проблемою перегородки носа в ході обстеження було виявлено поліпи і в ході операції було ще виявлено кіста та аденоїд 2-3 ступеня, операція була проведена на вищому рівні на наступний день не було не синців не набряків, пройшло вже 2 Тижня дихаю вільно і легко, лікар знає свою роботу велике спасибі йому бо я мучився з диханням не один рік, дуже хороший і кваліфікований лікар.
Відповісти
ТИСНИ на QR-код INSTAGRAМ!

  ПІДПИСУЙСЯ!

в INSTAGRAM, ви зможете звернутися до лікаря на пряму!

 

Шановні відвідувачі нашого сайту!

ПОСПІШАЄМО поділитися з вами чудовою НОВИНОЮ!

ЦІЄЇ ВЕСНИ 2024

ВІДМІННА ПРОПОЗИЦІЯ

ЗАПИС МОЖЛИВИЙ ВЖЕ СЬОГОДНІ


На численні прохання наших пацієнтів, пропонуємо Вашій увазі акційну пропозицію на проведення пластичних операцій на ЛОР органах в «Dr.ENT» в нашому улюбленому місті Харків:

Ринопластика
Септоринопластика
Отопластика
Хейлопластика
та ін. естетичні операції


 Умови акції:
1. На всі операції діє 50% знижка!
2. Кожен 5-й пацієнт бере участь в розіграші на безкоштовну операцію (оплачується тільки видаткова частина)
3. Обов'язкова згода до фото-та відеофіксації всіх етапів лікування для тих пацієнтів, які беруть участь в акції, з подальшим розміщенням даних в соціальних мережах!
4. Повне передопераційне обстеження
5. Вік пацієнта бажано з 18 років
6. Стабільно-здоровий соматопсихічний стан організму
7. Непохитне бажання виправити функціональний і косметичний дефект на ЛОР-органах.


 Важливо!!! Час акційної пропозиції обмежен!
З усіх питань звертатися за вказаними контактами.


Doctor ENT 2024

 


Шановні відвідувачі нашого сайту!

ПРОВОДИМО

ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЇ

ЛОР ЛІКАРЯ БЕЗКОШТОВНО


ПРОХАННЯ ЗВЕРТАТИСЬ

ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ

КОНТАКТИ СОЦІАЛЬНИХ

МЕРЕЖ, ЯКІ ВКАЗАНІ

НИЖЧЕ


 Важливо!!! 
З усіх питань звертатися за вказаними контактами!



Doctor ENT 2015-2024

 

61002 Україна м. Харків
вулиця Сумська, 90
1-й поверх - ПК, 3-й поверх - ЛОР відділення. Будівля розташована біля перехрестя, по вул. Данилевського.    МЕТРО УНІВЕРСИТЕТ


КОНСУЛЬТАНТ: ЛОР-ХІРУРГ ЛІКАР ОТОЛАРИНГОЛОГ ДИТЯЧИЙ ЛОР

61000 Україна м. Харків
п-т Незалежності, 13
2-й повер. 4-х поверх.  корпусу. Кутовий будинок, з перехрестям по вул. Трінклера. Поряд з виходом    МЕТРО ДЕРЖПРОМ


 PHD.MD. KARCHINSKYI ALEKSANDR

61000 Україна м. Харків
п-т Героїв Харкова, 278
4-й поверх, 4-х поверхового корп. Кутовий будинок з перехрестям по вул. Роганська. Поряд з виходом  МЕТРО ІНДУСТРІАЛЬНА


телефон: +38097 6265560
email:    dr.ent@lor.kh.ua
НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

  
НАШІ КОНТАКТИ:


ЧАСИ роботи: Пн-Сб 10:00 - 19:00

© 2021-2024. All Rights Reserved. Designed by Dr.ENT